Loading...

Mládež

O mláděži

Hlavním posláním práce s mládeží, je přivádět děti ke sportu.

Vytvářet jim takové podmínky, aby se rozvíjely jejich všeobecné sportovní dovednosti.

Je potřeba si uvědomit, že v současné době zajišťujeme, u většiny dětí, přirozenou pohybovou aktivitu, kterou škola není schopna plnohodnotně zajistit. 

Začínáme s dětmi již od předškolního věku v době kdy je důležité děti zaujmout a zábavnou formou je zaujmout. Jako X-faktor úspěchu jak toho dosáhnout ze angažování trenérky – ženy, které má k dětem potřebný „mateřský“ přístup.

Další skvělou iniciativou je zapojování do tréninků našich odchovanců z týmů straších ročníků. Tito hráči dokáží ty nejmenší zaujmout a pochopit nejlépe jejich potřeby a pocity.

Dlouhodobým cílem našeho klubu je vychovávat vlastní odchovance a obsadit všechny věkové kategorie. Což se nám v současnosti daří a to i díky spolupráci s SK Satalice.

Vzhledem k novým developerským projektům v naší obci a okolí je zřejmé, že i nadále budeme mít velkou šanci oslovit a zaujmout širokou základnu dětí jak předškolního věku tak i žáků ZŠ Kbely.

Spolupráce

Dlouhodobě jsme se snažili se školou navázat úzkou spolupráci, ale až díky otevřené diskusi se zřizovatelem a školou na téma sportovních tříd v roce 2019, se podařilo myšlenku přetavit ve skutečnost. V současnosti ve škole vyučují dva fotbalový trenéři, kteří zároveň trénují v klubu a zajišťují kontakt se školou.

Sportovní třídy zatím bohužel nevznikly, ale pevně věříme, že i tato situace se brzo změní a staneme se spádovou oblastí pro okolní městské části a obce s nabídkou sportovních tříd. Díky tomu se opět rozšíří množství členů našeho klubu, vzhledem k tomu, že jedním ze specializovaných sportů bude fotbal.

SK Slavia Praha

Vše začalo již v roce 2020, kdy náš ročník 2013 nejprve vyhrál poprvé v historii Turnaj série MiniSTAR. Na podzim postoupil do finálové kvalifikace poháru Ondrášovka CUP. Bohužel COVID neumožnil v květnu 2021 uskutečnění celorepublikového finálového turnaje ve Znojmě, kam jsme se probojovali.

V červnu 2021 jsme však dostali pozvánku na turnaj do Roudnice, která byla náhradou za toto finále. V kvalitně obsazeném turnaji se naši borci neztratili a dokázali porazit např. Zbrojovku Brno, FK Ústí nad Labem, Sigmu Olomouc a nakonec postoupit do finálové skupiny, kde už bohužel nad naše síly byly celky Trnavy a Slavie Praha. I tak je 12. místo z 32 účastníků republikového finále asi naším největším úspěchem v historii našeho klubu na mládežnické úrovni. 

O 14 dní později se pak ročníku 2014 dokonce podařilo obhájit prvenství na sérii MiniSTAR a putovní pohár jsme opět odvezli domů do Kbel. 

Od té chvíle si našich úspěchů, kromě vedení městské části, které za neustálou podporu děkujeme, všimli i scouti nejslavnějších klubů v naší zemi. V srpnu pak probíhala jednání o spolupráci se Spartou Praha a Slavií Praha a i když nabídky obou „S“ byli velmi zajímavé a podobné, nakonec jsme se rozhodli, po několika kolech jednání uzavřít spolupráci s SK Slavia Praha.

Co nám spolupráce přinese?

Získáme na stáž trenéra Slavie Praha k naším nejmladším talentům. Naši trenéři se mohou účastnit tréninkového procesu na Slavii u stejných věkových kategorií. Budeme pro naše borce mít tréninky ve Kbelích vedené trenéry Slavie. 

Naopak za odměnu některé z našich dětí budou moci na stáž a tréninky přímo na Slavii a první hráči si to již byli vyzkoušet. Ti nejlepší z našich hráčů si pak mohou zahrát přátelská utkání nebo se účastnit turnajů za Slavii, bez toho, aby museli do jejich klubu přestoupit. 60 hráčů a jejich rodičů se na pozvánku našeho partnera již mohlo jít podívat na ligový zápas Slavie s Viktorií Plzeň.

Od podpisu spolupráce jsme od Slavie byli pozváni také na několik turnajů, kde jsme byli velmi úspěšní. 

Spolupráci si zatím velmi pochvalujeme a ze Slavie cítíme neustálý zájem ohledně toho, co bychom dále potřebovali a s čím by nám mohli pomoci. Věříme, že jsme tedy udělali dobrý krok k tomu, abychom výchovu našich dětí zase o kousek posunuli a dostali nový impuls do naší práce. 

Za obrovským posunem v práci našich trenérů s dětmi bohužel stále zaostává zázemí a tréninkové plochy našeho klubu a tak věříme, že plánovaná rekonstrukce a rozšíření našeho areálu se stane brzy realitou a městské části se podaří tento projekt dotáhnout do úspěšného konce. 

Úspěšní odchovanci

Současnou největší hvězdou novodobé historie je Matěj Žitný, který v roce 2016 přešel do Slavie Praha a připisuje si i své první nominace v reprezentačních výběrech ročníků U15 a U17 (v roce 2021). Mezi své významné události určitě považuje i odcestování s A-týmem Slavie k zápasu čtvrfinále Konferenční ligy do Rotterdamu. 

Další naši současní hráči oblíkají mládežnické dresy v klubech Sparta Praha, Dukla Praha, Bohemians Praha. Budeme kluky i nadále sledovat a držet palce aby to dotáhnuli co nejdále ve svých fotbalových kariérách.