Loading...

Stadion Václava Sajfrta

Rozcestník

Stadion Václava Sajfrta je situován v Praze 9 – Kbelích. Vstup na stadion se nachází z ulice Železnobrodská.

Historie:

První hřiště, které fotbalový klub získal od tehdejšího velitelství letiště, měl před Lidovým domem. V roce 1934, kdy měl klub již 140 členů (nejen fotbalistů), se stěhuje na nové hřiště – někam do míst poblíž hospody ,,V zátiší“, známější pod názvem ,,U Trantů“. Druhé hřiště však bylo později rozprarcelováno, tak klub byl nucen najít jiný pozemek.

Datoval se rok 1942, kdy na tehdejší poměry vzniklo velmi moderní hřiště v místech, kde hrajeme domácí zápasy dodnes. Postupem času se areál měnil k nepoznání. Kdo si ještě vzpomene na největší škvárové hřiště s pruhem trávy, nebo velkou tribunou pro 250 diváků. Nechybělo ani kluziště, hřiště na nohejbal, hřiště pro pozemní hokej, kabiny či hospoda. Hřiště udržoval žlutý bagr s lžící a radlicí. V letních měsících před utkáním hřiště kropil vůz místních hasičů. Všichni pamětníci si jistě vzpomenou na zázračnou škváru v nohách a prach v očích.

Postupem času:

  • 12.srpna 2000 byla slavnostně otevřena travnatá hrací plocha s umělým zavlažováním.
  • Byla postavena nová tribuna.
  • Vzniklo další hřiště s umělým povrchem včetně osvětlení.
  • Vybudovalo se i malé hřiště na Hanspaulku.
  • Vznikly nové kabiny, sprchy včetně veškerého dalšího zázemí.
  • Vzniklo příjemné venkovní sezení s grilem včetně dětského koutku.

O Václavu Sajfrtovi

,,Jednou si to takhle na hřiště štrádoval starosta Pavel Žďárský a v tom obrovském areálu vidí jednoho člověka, který kartáčem brousí vrata. Říká mu co děláš, vždyť na tom necháš ruce. V tom mu velký člověk, malého růstu odpoví: já vím, bolí to, ale někdo to udělat musí. Pavel Žďárský mu odpoví. Přijď v pondělí na výbor, něco s tím provedeme. Václav Sajfrt se na úřad v pondělí opravdu dostavil a tím odstartovala přestavba kbelského arealu.

Václav Sajfrt byl opravdu veliký člověk. Byl to bojovník a pracant. Miloval fotbal a práci kolem arealu. Byl to jeho sen a práce ho bavila. Byl zarputilý a tvrdohlavý, jak říká jeho manželka Jitka.

Vždy, koncem února si připomeneme smutné výročí, kdy jsme se rozloučili s dlouholetým předsedou, funkcionářem. výborným fotbalistou, ale hlavně prima kamarádem, panem Václavem Sajfrtem. Narodil se 7.května 1958 v Praze v Břevnově, se kterým spojil stejně jako jeho otec své fotbalové zážitky. Málokdo ví, že Venda byl i velmi talentovaný hokejista (Bohemians Praha), ale nakonec se rozhodl pro kopanou. V roce 1984 se přistěhoval do Kbel a hned pokračoval ve své sportovní kariéře za Spartak Kbely.