Loading...

Derby zvládnuto! Kbely přejely Třeboradice 4:0

Déšť, vítr, šílené počasí a 164 hrdinů v hledišti. Přesně tak vypadalo sobotní Severovýchodní derby na Stadionu Václava Sajfrta, kde Spartak Kbely doslova sfoukl Třeboradice poměrem 4:0 a posunul se na sedmé místo tabulky.

Zatímco většina Prahy se schovávala před lijákem, 164 statečných fanoušků ve Kbelích to risklo – a viděli podívanou, která stála za to. Derby s Třeboradicemi přineslo nejen spoustu emocí, ale i pořádnou dávku energie z domácí kabiny. Ti, co v poločase odcházeli promoklí domů při stavu 3:0, se tak už o zbytek gólového koncertu museli nechat informovat jen z mobilů nebo z živého přenosu.

Trenér Martin Haniak musel tentokrát improvizovat. Do utkání Kbely nastoupily bez pěti opor – chyběli Patrik Zolotuchin, Jakub Panýrek, Lukáš Kühnel, Petr Jackl i Jiří Vokoun. O to větší výkon jeho svěřenci předvedli.

Na netradičním postu středního záložníka nastoupil Tomáš Vaněk a stal se klíčovým mužem zápasu. Dvě přesné trefy a výkon plný nasazení symbolizovaly, s jakou chutí Spartak derby odehrál.
Třetí branku přidal Tomáš Panýrek a čtvrtý zásah přidal Jakub Krpálek, který se tak dočkal své premiérové trefy v dresu Kbel.

Poctivý, týmový výkon, energie i skvělý přístup – to všechno rozhodlo derby, které se i přes extrémní počasí stalo ukázkou kbelského srdce.

Spartak tak po výhře 4:0 poskočil na sedmé místo tabulky, kde se situace v přeboru začíná pořádně vyrovnávat.

Další utkání čeká Kbely 1. listopadu od 10:30 na půdě Dukly Jižní Město. Následně se bohužel přesuneme na umělku do Satalic, kde 9. listopadu od 18:00 vyzvou lídra soutěže, Zličín.