Loading...

První jarní utkání ve Kbelích se povedlo na výbornou, porážíme Meteor 4:0

V krásné nedělní jarní odpoledni jsme si připravili pro fanoušky program, který byl k vidění jak před zápasem tak i o poločasové přestávce. Fanoušci již tradičně o poločase mohli soutěžit o zajímavé ceny od sponzora utkání restaurace Zastávka U Srubu. Po bezbrankové první půli se ve druhém poločase prosadili bratři Panýrkové a dvě stovky fanoušků viděly 4 branky v síti Meteoru. Znovu jsme udrželi čisté konto a na jaře jsme zatím stále stoprocentní.

Před pěknou kulisou dvouset diváků jsme chtěli na Meteor vlítnout. Drželi jsme balon, vypracovali si spoustu standartek, ale k brance to nevedlo. Meteor se snažil hrozit z rychlých protiútoků. Po půl hodině hry si i Meteor vytvořil pár zajímavých standartních situací, ale Adam Malík držel čisté konto. Nejhezčí akci prvního poločasu rozjel Jakub Panýrek, který předložil míč Laminu Damphovi, který však poloodkrytou branku minul. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu jsme chtěli změnit svůj styl hry, což se nám povedlo. Nejprve se o nůžky pokusil Dampha, ale míč skončil na břevnu hostující branky. Dampha, který byl při chutí si zlepšil náladu v minutě 63., kdy po odraženém centru Daniela Kosiny se dostal k odraženému míči a tvrdou ranou na přední tyč nás poslal do vedení a tím nás i uklidnil.

O 3 minuty později se po centru prosadil hlavou Tomáš Panýrek, který vypadá, že se střelecky znovu rozjíždí. O další 3 minuty později se prosadil i jeho bratr Jakub, který v samostatném nájezdu udělal kličku brankáři, ten mu míč málem chytil, ale opravdu jen málem a Jakub Panýrek míč doklepl do odkryté branky.

Do samostatného úniku se Jakub Panýrek dostal i v minutě 76., kdy brankáře Petříka rovnou obstřelil a zvýšil tak na konečných 4:0. Diváci viděli za krásného počasí krásný fotbal a vítězství domácího týmu.

Trenér Martin Haniak po utkání: ,,Do zápasu jsme chtěli vstoupit hodně silně, nátlakově, což se nám podařilo jen částečně, branku se nám ze hry ani standardek vstřelit nepodařilo a soupeř se párkrát pokusil využít našich nepřesností k brejkům, ale bez větší příležitosti a kolem 25.-30. minuty se také dostal i k několika nebezpečnějším standartkám. Největší šanci 1.půle spálil Dampha po krásné akci Jakuba Panýrka před prázdnou brankou, kdy netrefil poloodkrytou branku. Poločas skončil tedy 0-0. Do 2.půle bylo nutné udělat některé změny v mezihře a více si věřit ve hře po zemi. Po sérii rohů a standartek nejprve trefil střelou přes hlavu břevno Dampha, ale poté již po zpětném centru Dana Kosiny se k odraženému míči dostal znovu Lamin Dampha a tvrdou nekompromisní ranou ze 7m k přední tyči otevřel skóre a tím nám trochu uvolnil nohy. V rozmezí 15 minut po pěkných akcích skóroval po centru ještě hlavou Tomáš Panýrek a z brejků dvakrát Kuba Panýrek. Zápas před velmi pěknou návštěvou nakonec domácí diváky potěšil. Klukům z Meteoru diky za férovou hru. Do hry se dostal po dvou měsíční pauze i Prokop Urbanovský. Kbely nakonec díky zlepšené 2.půli utkání k potěše více jak 200 diváků zvládli a nyní se tým začne připravovat na další těžké utkání s Uhelnými Sklady Praha.

Autor: fotbalunas.cz, Redakce