Loading...

U8 jaro 2024

V novém roce začala mladší přípravka Kbel trénovat již 3. ledna v hale. Pravidelné tréninky

probíhaly v krásné nové hale ve Kbelích a v pátek v tělocvičně ZŠ v Satalicích.

V sobotu 6. 1. jsme uspořádali další kolo oblíbeného turnaje „O Kbelský koláč“, kde naše 2 týmy obsadily 1. a 3. místo. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Štěpa Havelka.

20. 1. Kbely pořádaly další turnaj. Zde opět vyhrály Kbely černá. Mladší hráči, kteří nastupovali za druhý tým obsadili pěkné 4. místo.

O týden později 27. 1. pořádaly Běchovice halový turnaj, kterého se zúčastnily opět naše 2 týmy. Bohužel nám nevyšel vstup do turnaje a prohráli jsme první dva zápasy. Další zápasy jsme vyhráli a obsadili celkově 3. a 4. místo. Nejlepším brankařem byl po zásluze vyhlášen Sebík Boublík, který za jeden tým výborně chytal a za druhý tým hrál a střílel pěkné branky.

5. února odjeli ti nejstatečnější z týmu na soustředění na Smejkalovu boudu nad Vrchlabí. Lyže jsme nepotřebovali, protože nebyl žádný sníh, ale navzdory počasí si kluci celý pobyt užili. Byli jsme se koupat ve Vrchlabí, půjčili jsme si brusle a užili si bruslení v místní hale a také jsme si zatrénovali v tělocvičně. Sehráli jsme 2 zápasy na UMT proti domácí přípravce. Večer jsme utužovali partu a kluci se vrátili domů moc spokojení. Pochvalu zaslouží za vzorný přístup k plnění školních povinností. A hlavně doprovod, který to vše přežil ve zdraví.

O víkendu 24. a 25. února byly Kbely přihlášeny na turnaje v Kolodějích. V sobotu naše přípravka obsadila 2. místo za Třeboradicemi. V neděli celý turnaj vyhrála. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Daník Brejcha.

Hned první víkend 2. března byl uspořádán poslední turnaj v hale ve Kbelích „O Kbelský koláč“, za účasti 6 týmů. Zvítězily opět Kbely černá bez ztráty bodu a s nejvíce vstřelenými a nejméně obdrženými góly. Druhý tým obsadil 4. místo, když třetí obsadila dobře hrající děvčata ze Sparty. Nejlepší střelec byl ze Kbel Daník Brejcha, 2. místo Štěpa Havelka a 3. místo hráčka Sparty.

Kbelské turnaje se staly velmi oblíbenými a v této historii budeme nadále pokračovat. Na podzim oslavíme již 40 let od prvních začátku. A cena – kbelský koláč – je vždy vítaná a všem moc chutná.

V sobotu 9. března jsme odjeli do Radonic a sehráli přátelské utkání, konečně venku na UMT. Protože domácí mají tento ročník slabší, Kbely si dobře zahrály a vysoko zvítězily.

Snažili jsme se sehnat na víkend 16. – 17.3. soupeře, ale bohužel se dohrávaly turnaje a nikoho jsme nesehnali. Tak jsme udělali na malé trávě na hřišti trénink, který si kluci užili. Konečně přírodní tráva.

V sobotu 23. 3. nastal den D, a to „Turnaj partnerských klubů Slávie Praha kategorie U-8“. Turnaj se konal na UMT v Horních Měcholupech. Sestavili jsme 2 týmy, které hrály ve stříbrné a zlaté skupině.

Výsledky ve zlaté skupině:

Kbely – ABC Braník     9:1

Kbely – Březiněves   4:4.  Vedli jsme už 4:1. Bohužel hrubé chyby nás stály lepší výsledek.

Kbely – FC Háje         5:2. Tento zápas se počítal do tabulky mistrovského zápasu.

Kbely – Slavia dívky U-9   4:4. Opět zbytečné chyby, i když i remíza je cenná.

Sestava: Kamitz, Drobný, Brejcha, Havelka, Kobera, Woznica, Nevosad, Havelka, Boublík

Stříbrná skupina:

Kbely – Březiněves   1:3

Kbely – Zbraslav        1:1

Kbely – FC Háje          2:1   výsledek započítán do tabulky mistrovských zápasů

Kbely – ČAFC              4:1

Kbely – Slavia             4:8

Kbely –  Braník            4:3

Sestava: Čadek, Čapka, Daniel, Urbánek, Křenek, Ungr, Krúpa, Smaha

Komentář trenérů Haniaková, Havelka:

„Na tomto turnaji nešlo o výsledek, spíše nás zajímalo porovnání výkonnosti našich borců oproti druhým týmům. Ve zlaté skupině je nutno pochválit naše ofenzivní hráče, kteří přesně kombinovali a stříleli krásné branky. Trochu nám to vázlo v obraně, kde jsme dělali velké chyby a dostávali zbytečné góly. Přesto musíme všechny hráče pochválit za přístup. Chyby si rozebereme a budeme se jim věnovat v tréninku.“

Ve stříbrné skupině nastoupili i hráči ročníku 2017, kteří patřili k oporám týmu. Trochu jsme propadali v plnění pokynů trenérů, ale opět si turnaj probereme a vysvětlíme chyby.

Celkově jsme na turnaji nepropadli, ba naopak jsme patřili k nejlepším týmům.