Loading...

Kbely potvrdily roli favorita a s houževnatou Libuší si poradily 3:0

Na umělé trávě v pražských Satalicích jsme se v rámci 18. kola za svitu umělého osvětlení utkali s Libuší. Kdo čekal gólové hody, tak musel být zklamaný. Libuš se rozhodně nevzdávala a nenechala nám nic zadarmo. Naši hráči však dokázali dát krásné góly, zejména pak „životní“ střelou z velké dálky Lukáš Kühnel a i díky jeho brance jsme zvítězili 3:0.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a jak se očekávalo zamkli jsme Libuš na své polovině s vytvořily si několik příležitostí. Jednu z nich po krásném křížném pasu Jana Leibla zužitkoval Patrik Zolotuchin. Ten si míč jedním dotykem zpracoval do běhu a druhým zakončil podél pravé nohy hostujícího brankáře.

To Libuš nakoplo a s vědomím, že nemá co ztratit vysunula presink, vytvořila si šance a jen tyč domácí branky zabránila vyrovnání. Konec první půle patřil ale znovu kbelákům. Po centru Petra Dobrovolného se hlavou z malého vápna prosadil Čeněk Skoč.

Libuš recept na obranu Kbel ve druhém poločase nenašla. Hru jsme kontrolovali, Libuš jsme nepustili k ohrožení naší branky a sami si několik závarů vytvořili. V závěru zápasu ještě z velké vzdálenosti pečetil naše vítězství Lukáš Kühnel a hostující brankář jen koukal, jak kolem něj balon proletěl přímo do šibenice.

Libuš na vítězství nad Bohnicemi nenavázala. Naopak my jsme si upevnili první příčku v tabulce.

Ohlasy po utkání:

Martin Haniak: “Zápas s Libuší nebyl rozhodně jednoduchý, soupeř hrál kompaktněji a celkově byl dobře připravený. My jsme zápas rozehráli slušně, vstřelili jsme vedouci gól. Po následné neklidné pasáži jsme vstřelili důležitou druhou branku až těsně před pauzou. Během přestávky jsme si museli pár důležitých aspektů ve hře vysvětlit a zdůraznit, což se myslím ve druhé projevilo a hru jsme více kontrolovali. Skvělou ranou z dálky pečetil ke konci výhru premiérově Kühnel. Děkujeme opět našim skvělým fandům, výhry si ceníme a těšíme se z dalších důležitých tři bodů.”

Lukáš Kühnel: “Do utkání jsme vstoupili aktivně, dokázali jsme si vytvořit šance a naštěstí celkem brzy jsme dokázali vstřelit gól, který nás uklidnil. Bohužel po zbytek 1.poločasu jsme neměli urovnanou hru a bylo to všechno hektické, což vedlo k nebezpečným šancím soupeře. Druhý poločas už jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že jsme domácí zápas zvládli vítězně, potěšili fanoušky a teď se soustředíme na další zápas!”

PatriK Zolotuchin: “Jsme rádi, že jsme první jarní „domácí“ utkání začali ve vysokém tempu. Soupeře jsme se snažili přehrávat, jak kombinačně, tak i rychlými průníkovými přihrávkami či nákopy za obranu. Do půle se nám podařilo vytvořit několik příležitostí a vstřelit dva góly. Ze zápasu si odnášíme spoustu pozitiv, ale také věci, na které se budeme tento týden zaměřovat. Osobně jsem rád, že se podařilo vsítit branky Čendovi a Lukášovi. Děkujeme fanouškům za skvělou kulisu, doufáme, že se dostaví v neděli na Aritmu.”