Loading...

Souboj o první místo skončil remízou, Aritma vyrovnala v 90. minutě

Druhé domácí utkání a hned přímý souboj o první místo. Natěšenost ze zápasu byla cítit celý týden, a proto si do kbelského stánku v deštivém počasí našlo cestu dle zápisu 250 lidí, kteří se určitě nenudili. 

Proběhlým utkáním se ve Kbelích žilo již od začátku týdne a natěšenost byla cítit ve vzduchu každým dnem. Na proběhlé utkání byla pro fanoušky nachystaná poločasová soutěž o ceny Strom Praha zastupující John Deere na českém trhu, děti do 15 let si mohly vychutnat zmrzlinu zdarma od Primy a pro zápasový zážitek byla vyměněna hudební aparatura.

Do utkání vstoupil aktivně soupeř a byl více na míči. My jsme dobře plnili defenzivní povinnosti a vyráželi do rychlých protiútoků. Zhruba po 10 minutách se hra vyrovnala a začínali jsme si vytvářet výraznější brankové příležitosti.

V 16. minutě snaha přinesla užitek! Po centru Jakuba Panýrka se do protipohybu brankáře trefil slabší, levou nohou Tomáš Panýrek a Stadion Václava Sajfrta vybuchl radostí – 1:0! O 11. minut později bylo srovnáno. Po špatně odkopnutém centru se přesně za zády brankáře Moučky trefil Filip Tošnar – 1:1!

Kbely nepolevily a naopak přidaly na obrátkách, kdy si vypracovali hned dvě zajímavé příležitosti, které bohužel neproměnily. Ve 36. minutě Filip Odvárka přetáhl centr na neobsazeného Patrika Zolotuchina ten z první umístil střelu na zadní tyč a kbelský stadion se mohl radovat podruhé – 2:1!

Do šaten jsme odcházeli za příznivého stavu 2:1, ale ve vzduchu byla stále cítit nervozita. Ještě aby ne! Zápas měl grády, jak fotbalové, tak emoční. O poločasové přestávce se dění drželo na hrací ploše, na kterou se dostavili výherci zápasové soutěže od partnera utkání, Stromu Praha. Podmínkou soutěže pro vítězství bylo zakoupit zápasový magazín a najít podpis Martina Elysberga.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a vypracovali si několik slibných brankových příležitostí, některé tutové. V 58. minutě obešel ve vápně obránce Jakub Panýrek, který mu zezadu brnknul o paty a rozhodčí namířil paží směrem k pokutovému kopu. K penaltě se postavil Patrik Zolotuchinem a umístěnou střelou přidal druhou branku v zápase – 3:1!

Do 80 minuty soupeř působil až místami nervózně a my měli vše ve svých rukou, ale bohužel poslední desetiminutovku jsme nezvládli. Snížení stavu přišlo v 81. minutě, kdy svým druhým zásahem v utkání se trefil Filip Tošnar. Druhý zásah přišel po odehrání základní hrací doby. Zbytečné zaváhaní v naší defenzívě vyústilo faulem před šestnáctkou a přesně umístěnou střelou se mohl radovat Jakub Dragošek – 3:3.

Po inkasované brance jsme si vypracovali ještě dvě tutové šance, které za zádami brankáře Lorence neskončili a souboj o první místo skončil remízou.

I když utkání pro nás skončilo nešťastně, tak musíme uznat, že proti nám stál výborně připravený soupeř a utkání mělo opravdové grády a fotbalovou kvalitu. Děkujeme fanouškům za skvělou návštěvu, připravujeme pro Vás novinky pro další domácí utkání s Cholupicemi, které se odehraje 10.9.2023 od 17:00. Doufáme, že se na stadionu potkáme ve stejné, ne-li vyšší návštěvě.

Prvenství v tabulce budeme hájit v příštím kole, v sobotu od 10:30 na hřišti Slivence a poté, o 14 dní později se odehraje zmíněné utkání s Cholupicemi. Sledujte naše sociální sítě, kde se dozvíte veškeré informace o utkání a jeho organizaci.