Loading...

Mezi hráči byl vidět kondiční rozdíl ke konci tréninku, ale to k začátku přípravy patří – Rozhovor s trenérem Haniakem

Kbelští fotbalisté mají za sebou první trénink v rámci letní přípravy na sezónu 2023/2024. Jaká je momentální forma hráčů? Jak vypadá stav hráčů, kteří na jaře absentovali a jak trenér Haniak hodnotí nové tváře? Více v novém, krátkém rozhovoru.

Tým se sešel k prvnímu tréninku po pauze. Jak první trénink hodnotíte a co Vám napověděl o stavu hráčů a plánech pro letní přípravu?

Zdravím kbelské fandy. První trénink hodnotím kladně, bylo pro začátek dost hráčů včetně Martina Elysberga z Libiše. Klukům už většinově fotbal chyběl, začátek jsme i vzhledem k počasí určitě nechtěli přepálit, takže kromě pasáže adaptačních běhů byla většina tréninku s míčem. Samozřejmě mezi hráči byl vidět kondiční rozdíl ke konci tréninku, ale to k začátku přípravy patří. Jsem i rád, že se naplno postupně zapojí po delší pauze Tomáš Zima s Jiřím Vokounem. Ve čtvrtek další trénink a v pátek už první přípravný zápas s naším tradičním soupeřem z Úval. Zápas začne 18.30 ve Kbelích.

Poprvé s týmem trénoval Martin Elysberg. Jak vypadal na prvním tréninku? V čem by nám mohl pomoci a jak to vypadá s jeho potencionálním působení ve Kbelích?

Jsme moc rádi, že jsme tu Martina mohli přivítat na prvním tréninku. Tereho (2002) znám z působení v Dukle, kde jsem ho 2 roky trénoval, takže jsme ho přes Martina Haniaka Jr. oslovili i vzhledem k tomu, že spolu v Dukle trénovali i hráli. Tere je typický střeďák, který prošel mládeží Admiry a dorosty Dukly, kde se třeba setkal i s Mirkem Zichem, který se opět připojil k týmu do doby odjezdu zpět do Irska. Jeho zkušenosti i správné herní návyky nám pomůžou ve výstavbě i kontrole hry.

S týmem se viděla i další nová potencionální akvizice Jakub Sádlo, který si ještě doléčuje zranění z jara. Kdy by se mohl zapojit do tréninkového procesu?

Ano, na Jakuba jsem dostal tip od Michala Odvárky po vzájemných zápasech našeho béčka s Běchovicemi. Kuba je po sundání sádry a po rozhodnutí zkusit přípravu ve Kbelích chtěl jít ihned na první trénink, i když jen zpoza lajny. Ve čtvrtek zahájí individuálně volný výklus a postupně se zkusí zapojovat do určitých části tréninku.

Individuální plán plnil i Čeněk Skoč. Jeho stav vypadá jak?

Čenda má bohužel opakované problémy s chodidly, měl zlomené zánartní kůstky a bohužel mu to nedovoluje již měsíc se naplno zapojit. Podstoupil určitou léčbu a záleží i na něm, jak moc to neuspěchá. Celý úterní trénink byl s týmem a individuálně se připravoval nebo v určitých momentech i s klukama podle pocitu. Čenda se zaměřil i na posílení horních partií, ale kdy bude k dispozici zatím nikdo nevíme. Je důležitým článkem týmu a chce být s námi pořád.

Jaký bude cíl pro letní přípravu? Na čem byste chtěl nejvíce zapracovat a co bude potřeba?

Ideální bude začít přípravu s širším kádrem hráčů, nechat je více rotovat. I k tomu mohou sloužit 4 přípravné zápasy v sedmnácti dnech s kvalitními soupeři a postupně ve spolupráci s trenéry dostat tým do nejlepší pohody a nabuzení do startu sezóny na Zbraslavi. Nadále funguje spolupráce s trenéry béčka i dorostu, neustále se bavíme o hráčích a myslím, že kluci to vnímají dobře. Samozřejmě bych si přál, co nejlepší výsledky a i s lepší hrou jako takovou a aby nadále se do Kbel, ať na áčko nebo na béčko chodili fandové s radostí dívat.