Loading...

Roli favorita jsme nezvládli, s Nebušicemi bereme bod

Pondělí, státní svátek, krásné počasí, plný Stadion Václava Sajfrta, vše nám hrálo do karet. Bohužel v roli jasného favorita jsme s patnáctými Nebušicemi byli rádi za získaný bod z pokutového kopu v samotném závěru utkání.

Do utkání s Nebušicemi jsme vstupovali bez kapitána Jiřího Vokouna, který si ze zápasu se Střešovicemi odnesl zlomeninu nosu a pro proběhlé utkání ještě nebyl připravený. Od začátku utkání fanoušci čekali podobnou smršť jakou byla v předchozím vzájemném utkání. Po pár minutách, ale všichni na stadionu zjistili, že se mýlili. Nebušice vstoupili do utkání aktivně, snažili se držet míč, napadali, byli nepříjemní a našemu týmu aktivita hostujících příliš nevoněla, i když jsme byli favoriti a zvyklý zvládat daleko náročnější utkání.

První poločas se odehrával bez větších brankových příležitostí. Jednu si vypracovali Nebušice, kdy po rychle rozehraném rohovém kopu se naše defenziva nestihla zorganizovat, pro naše štěstí byl unikající Fedor Shabalin zbrzděn Filipem Odvárkou a zastaven zákrokem Adama Malíka.

Na druhé straně se do slibné příležitosti dostal ze standartní situace Jiří Rozumný, který hlavou zužitkoval milimetrový míč Patrika Zolotuchina. Pro naší smůlu trefil obránce stojícího u brankové čáry.

Do šaten se odcházelo za pískotu domácích fanoušků, oprávněně a se svěšenými hlavami, ve kterých se odehrávaly myšlenky, jak zmar z prvního poločasu zlomit a utkání překlopit na svou stranu.

Druhý poločas se odehrával v podobném stylu jako první, výjimkou byla krásná dalekonosná střela Jakuba Panýrka, která orazítkovala břevno. Důležitým momentem a potřebným budíčkem byla inkasovaná branka a vyloučení kapitána Jana Leibla.

Paradoxně v 10 hráčích na hřišti jsme byli všude, získávali odražené míče, začali si vytvářet tlak před soupeřovou brankou, která nakonec přišla v samotném závěru, kdy po faulu na Vojtěcha Češku z pokutového kopu srovnal Tomáš Panýrek.

Kbeláci byli, jak politi studenou vodou a začali tvořit další závary před soupeřovou brankou a málem jsme utkání i otočili, kdy po střele Tomáše Panýrka míč před dobíhajícími domácími odkopl hostující obránce. Pro naší smůlu se o pár vteřin později ozval závěrečný hvizd.

Fanouškům děkujeme za skvělou podporu, přišlo Vás mnoho a mrzí nás, že jsme Den vítězství neoslavili i vítězně na našem hřišti.