Loading...

Trenér B-týmu Michal Odvárka: Máme jen jeden cíl, čímž je postup do druhé třídy

Trenér B-týmu Michal Odvárka se svým týmem zakončil podzimní část na prvním místě. V rozhovoru nám přiblížil fungování B-týmu i plány do budoucna.

První půlrok máte za sebou, přezimujete na prvním místě. Na otázku, jak jste spokojeni se ptát nebudu, jelikož by odpověď byla zřejmá. Zeptám se, s čím naopak spokojeni nejste a co se musí během jara ještě zlepšit?

Rozhodně nemůžeme být spokojeni s množstvím inkasovaných branek, ale pozor, tím vůbec nechci říci, že máme slabou obranu, či brankáře, to v žádném případě, jde spíše o to, že se stylizujeme v této třídě spíše do útočného týmu a na bránění jako celek maličko zapomínáme. A paradoxně přidám i další výtku, i když jsme tým, který dal ve své skupině nejvíce branek, tak si musím postesknout nad produktivitou proměňování brankových příležitostí.

B-Tým během léta prošel proměnou, má sloužit pro mladší hráče, aby se adaptovali na mužský fotbal a pro hráče A-týmu, kterým se nedostane takové vytížení, jak jste se spolupráci spokojeni?

Tak zde mohu nešetrit chválou. Co se týče mladých hráčů, tak velká spokojenost, jak se zapracovávají do dospělého fotbalu a to je a bude naší prioritou i nadále. Zde musím také moc pochválit zkušené hráče, kteří za nás hrají a jsou mladým hráčům mentory, jak na hřišti, tak mimo něj. Rád bych touto cestou poděkoval Tomášovi Haniakovi, Janu Podzemskému a samozřejmě kapitánovi Petru Krátkému, to jsou hráči, na které se naši mladí hráči chodili dívat jako žáčci a nyní jsou spolu v týmu. Co se týče spolupráce s A týmem, tak ta je na vysoké úrovni a skvělá, s Martinem Haniakem jsme ve spojení neustále a nemůžeme si na nic stěžovat, tímto chci poděkovat nejen jemu, ale i hráčům Áčka, kteří neváhají ani po svém utkání přijít Béčku pomoci a i když v soutěži o 3 třídy nižší odevzdat stoprocentní výkon, klobouk dolů.

Jaké jsou cíle s B-týmem směrem do budoucna?

Tady si dovolím nejdříve návrat do minulosti. Tým jsem převzal v né zrovna skvělé kondici, ale s velkou pomocí Davida Lukavce (nejlepší vedoucí týmu jakého si můžete přát) a zkušených hráčů se tým podařilo konsolidovat, vytvořit širší hráčskou základnu a znovu prožívat radost z fotbalu. Abych se vrátil k původní otázce, tak jak v herní, tak ve výsledkové euforii máme nyní jen jeden cíl, čímž je postup do druhé třídy.

Jste v případě postupu připraveni na vyšší soutěž? Jak hodnotíte kvalitu kádru?

Myslím, že ano, jsme připraveni, avšak to s sebou nese i více práce. Tzn. více hráčů zapojit do tréninkového procesu a samozřejmě i posílení stávajícího kádru. I když je kvalita týmu momentálně na velmi slušné úrovni, o třídu výš již bude více zápasů, přijdou zranění, termínový střet s A týmem atd, takže posílit bude třeba.

V přípravném utkání A-týmu s Duklou si první start připsal Radek Forman. Může se očekávat jeho větší začlenění do tréninkového procesu s dospělými. Jsou v dorostu i další hráči, kteří by se eventuelně mohli ukázat na jaře v B-týmu?

Ano, jsou. Kluky známe již řadu let a nyní již nastává čas na přípravu pro dospělý fotbal. Jak již zmiňovaný Forman, tak například zmíním I Nikiho Lashwaye či velký talent kbelského fotbalu Tadeáše Alberta, ročník 2007. To jsou hráči, se kterými počítáme, jak do přípravy, tak i do některých zápasů.