Loading...

11.10.2022 – U10 Kvalifikace Planeo Cup 2023 na Tempu

„Vítej zlatý hattricku“ by pronesl hokejový komentátor Robert Záruba.

Náš hattrick je ovšem fotbalový, a dokončili ho naši hráči U10 na kvalifikaci Planeo Cupu 2023. Obrovský úspěch mládežnického fotbalu Spartaku Kbely.

Pojďme si přiblížit dnešní turnaj, ve kterém se naši hráči U10 pokusili napodobit své mladší spoluhráče v kategoriích U8 a U9, kteří si již minulý týden zajistili postup na finálové turnaje Planeo Cup 2023.

Před hráči stála obrovská výzva, a nejen tím, že U8 a U9 již postoupili, ale také že zavítali na závěrečnou kvalifikaci na hřiště Tempa Praha, kde se minulý rok museli sklonit přes svými soupeři a na finálový turnaj nepostoupili.

Zvlášť v paměti měli prohru s týmem Tempo Praha, s týmem, který byl i dnes ve kvalifikační osmičce. Navíc jsme měli stejně jako U8 a U9 nalosovanou Slavii Praha.

Další soupeři byli Bohemians Praha, Meteor, Dolní Břežany (v předkole remíza 3:3), SC Xaverov a Dukla Jižní Město.

S podporou početného fanklubu vstoupili hráči do prvního zápasu s Bohemians nešťastně. Rychle prohrávali po zbytečné chybě, následně soupeř přidal i druhý gól. Sice se nám podařilo snížit na 1:2, ale do zápasu jsme se již nedostali. Chyběl klid v koncovce a byť jsme se vzmohli na odpor, góly padaly už jen do naší brány. Byla to studená sprcha, jelikož Bohemians byl jeden z týmů, přes které vedla cesta do finále.

Ve druhém zápase nás čekal tým Dukly Jižní Město, náš tradiční soupeř s mistrovských zápasů. Zde jsme potvrdili roli favorita a kluci si zvedli sebevědomí výhrou 8:1. Hráči se zklidnili a dokázali vstřebat předchozí prohru.

V souběžně hraném zápase na vedlejších hřišti bylo možno sledovat výhru Bohemky na Tempem 3:1 a to v tabulkové matematice znamenalo jediné. Pro udržení postupových šancí bylo potřeba hned v následujícím hracím kole přehrát Tempo, nebo alespoň remizovat, abychom nevypadli hned po třech zápasech.

Zápas to by opravdu nervy drásající. Tempo také s vědomím, že se jedná o klíčový zápas nastoupilo aktivně a vedlo 1:0. Našim borcům se podařilo vyrovnat, ale Tempo záhy šlo opět do jednobrankového vedení. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, z pohledu zaujatých kbelských fanoušků měl náš tým navrch. Vždy se podařilo vyrovnat, ale Tempo pokaždé dokázalo odskočit do jednoho brankového náskoku. Spartaku se však podařilo 4x vyrovnat do stavu 4:4!!! Hrálo se tvrdě, účelně se snahou vstřelit ten rozhodující gól. Bojovalo se s maximálním nasazením o každý balón. Pár minut před koncem se nám podařilo zápas zlomit a jít konečně do vedení. Tempo hrálo naplno, ale kluci v drtivé většině zastavovali útoky soupeře již na polovině, zahušťovali střed hřiště a aktivním napadáním nedávali Tempu čas vymyslet vyrovnávající akci. Závěrečný hvizd znamenal ohromnou radost celého týmu i fanoušků. Zde se „lámal chleba“.

Bylo téměř jisté, že pokud porazíme zbytek soupeřů /kromě Slavie/ je velká šance, že uspějeme. Tým si za svým vysněným postupem šel krok za krokem, zápas za zápasem. Byť prohráli v následném utkání se Slavií 1:7, tak vstupovali do dalších zápasů motivovaně za svým cílem.

Tradičního soupeře z předkol, SC Xaverov porazili 4:1 a nepříjemnou Olympii Dolní Břežany 3:2. I když výsledek 3:2 Břežanami nenapovídá jednoznačnému utkání, zde snad kluci promarnili 10-13 ložených šancí. Zápas byl však i zde pod kontrolou.

Čekal nás poslední zápas s Meteorem, kde výhra znamenala jistý postup do finále. Žádné drama se nekonalo, kluci od začátku soupeře drtili a nebylo pochyb, že díky vzájemnému zápasu s Tempem o postup v případě výhry Tempa nad Slavií nepřijdou.  Na vedlejším hřišti Tempo prokázalo touhu po postupu a trápilo Slavii, ale o finále přišlo 10 vteřin před koncem, kdy Slavia srovnala na 2:2. Bohemka současně prohrála s Břežanami, a právě díky gólu Slavie nakonec postoupili na úkor Tempa.

Ve výsledku to znamenalo pro Spartak 2. místo v kvalifikační skupině a tedy postup na finálový turnaj Planeo Cup 2023 v kategorii U10, který se uskuteční 20.-21.5.2023.

Spartak Kbely má ještě jedno želízko v ohni, mužstvo U13, které zabojuje o postup 19.10. na Aritmě.