Loading...

2.9.2022  SP U10 G3B  SK Střešovice 1911 : Spartak Kbely

V sobotu 3.9. vstoupili naši hráči U10 premiérově do vyšší výkonnostní Pražské soutěže, skupiny J. Novotného. V letošní sezoně se tak budou moci utkávat s vyrovnanějšími soupeři, kteří nás v minulosti potrápili na nesoutěžních turnajích a v přátelácích. Je to příslib pro další výkonnostní růst a pravidelnou herní zápasovou kvalitu. Navíc se soutěž hraje na dvou hřištích současně, což dává možnost využít širší kádr mužstva a tedy zaručit zápasovu praxi pro všechny hráče.

Prvním soupeřem byl SK Střešovice 1911 na přírodní trávě v prominentní čtvrti Ořechovka. Vyšší kvalita soupeře (proti těm loňským) byla znát, nicméně na našich hráčích byla vidět touha se v prvním zápase soutěže předvést a soupeře přehráli kombinační hrou na obou hřištích. Po výsledcích 28:5 na jednom hřišti a 13:9 na druhém jsme zvítězili celkově 41:14. Nutno podotknout že většina hráčů již o hodinu dříve absolvovala zápas se Střešovicemi U11, který mimochodem také vyhráli. Únava byla znát, ale paradoxně bylo patrné, že si kluci uvědomili sílu kombinačního fotbalu, a nechali běhat soupeře. Přitom často po ťukesu celé pětky zakončovali do prázdné brány Střešovic.

Fanklub zóna U10 se navíc prezentovala novinkou v repertoáru pro letošní sezonu. Přenosný reproduktor s mikrofonem oslavoval góly hostů sirénou a stadionovou hudbou.