Loading...

STARŠÍ ŽÁCI

Rozcestník

E3B 7.5.2022 TJ Sokol Lochkov – TJ Sportovní kluby Satalice 13:0

11 statečných. Vyzdvihl bych hlavně hráče s číslem 12, který jak včera podotkl Míra(taťka) , je to takový univerzál hrající za tři mladežnicke kategorie, kdyz je potřeba 👍.👏👏👏.

PS jedno foto je jak hlavně tento hráč působí v kontrastu našich poslední dobou obvyklých soupeřů 🙂🤦‍♂️

E3B 1.5.2022 FK Union Strašnice – TJ Sportovní kluby Satalice 14:0

Odkaz na fotky, za které děkujeme trenérce Míše Frydrychové, ZDE

E3B TJ 24.4.2022 Sportovní kluby Satalice – AFK Slavoj Podolí Praha 5:9

SŽ nastoupili k MÚ v oslabené sestavě. Soupeři jsme chtěli vrátit podzimní porážku 5:0. Úvod zápasu napovídal o tom, že soupeř je hratelný a dlouho to vypadalo na remízový zapas. V průběhu prvního poločasu jsme měli dvě zranění klíčových hráčů, která si vyžádala ošetření. Během absence těchto dvou pilířů základní sestavy, se soupeři podařilo vyhrát první poločas 2:4. Po přestávce si soupeř vytvořil slušný tlak a vstřelil slepené 3 góly. Ve zbytku druhého poločasu se kluci snažili o vyrovnání, ale síly rychle docházely a remíza byla nad jejich možnosti. Ale i tak musíme kluky za bojovný výkon pochválit. Pochvalu zaslouží i skvělý rozhodčí laik Vítek 😉.

Trenéři Lukáš a Kumbál.

E3B TJ Sokol Bílá Hora – TJ Sportovní kluby Satalice 1:5

V těžce improvizované sestavě jsme se sešli k MU na Bílé hoře a tak jsem upřímně neočekával výkon, který by navázal na poslední PU. Naopak jsem měl celkem obavy o kompaktnost týmu, kdy nám z obrany zůstal jediný hráč.
Naštěstí nás doplnil jeden hráč 2007 a 4 borci z ročníku 2010, pro které to určitě byla tvrdá škola. Potýkat se s hráči kteří jsou o 2-3 roky starší a mají o 40 kg víc… Velká výzva.
V úvodu to také bylo znát. Ostych a respekt byl v soubojích vidět. Navíc jsme brzy prohrávali 1:0 po malé domů (za přispění drnu).

Nicméně byli jsme celou dobu lepší a nebezpečnější, dvakrát Vláďa trefil tyč a několikrát se objevil f2f brankáři soupeře. Nakonec se přece jen prosadil a první poločas skončil 1:1.
To bylo hodně málo vzhledem k naší převaze. O poločase jsme zhodnotili, že zbytečně tlačíme míč středem a „hrajeme to až do kuchyně“.
V druhém poločase jsme začali lépe využívat volných krajních prostor. Také bylo více míčů do druhé vlny a slavili jsme úspěch. Projevila se i naše lepší fyzička. Soupeř zakládal své útočné akce v podstatě pouze nákopem od brankáře, s čímž si naše obrana spolu s brankářem poradila.
Nakonec vítězství 5:1, kdy soupeř ani nevystřelil na branku.
Jediné negativum vidím v ovládání hry, kdy jsme, obzvlášť na konci, neuklidnili hru a zbytečně jsme se honili nahoru – dolu. Příště to bude chtít být trpělivější a naučit se šetřit síly ve vhodný okamžik a naopak být agresivnější při ztrátě.
Kredit patří jak našim kmenovým hráčům, kteří prokázali vyspělost, tak i mlaďáskům, kteří se rychle přizpůsobili a byli přínosem.

SK Satalice x Spartak Hrdlořezy 9:2

Naši střelci: Tonda Nedvěd 3x, Matyáš Symerský, Vláďa Smolyakov, Tomáš Maňas, Vojta Schmid., Max Lukjanov, Tadeáš Albert.

V posledním PU jsme se představili v novém rozestavení, na kterém jsme pracovali posledních 14 dní a až na pár chyb jsme to zvládli dobře.
Stejně tak jako rozehrávku, na které jsme pracovali, což nám konečně dovolila adekvátní účast na trénincích a bylo to znát. Rozehrávka se nám dařila a rozestavení nám sedlo. Takto by mohla vypadat osa týmu na jarní část sezony.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, bojovalo se o střed hřiště, ale první jsme skórovali my. Soupeř však rychle odpověděl a bylo srovnáno. Postupem se však začala projevovat naše převaha a to především po fyzické stránce. A tak jsme šli brzy do vedení, které jsme si pohlídali do konce zápasu.
Krajní obránci odpracovali bezva zápas; dozadu zodpovědní a drzí dopředu. Celkově obrana pracovala dobře a to s dobrou komunikaci s gólmanem. Dobře pracoval i náš střed, který pomáhal tam, kde to jen šlo a totálně přejel střed soupeře.
Dařilo se nám otáčet hru a nebezpečné situace řešit v klidu s brankářem a od něj zase bezvadně rozehrát. Po celou dobu jsme bylyi agresivní na míč, pressovali jsme vysoko a získávali tam míče.
Dalším kladem je, že jsme zápas vydrželi fyzicky. Pro kluky je fajn vidět, že ty kilometry, které na tréninku odběhají se jim vrátí v zápase.

Nedostatek by se určitě také našel. Některá řešení situací kolem šestnáctky soupeře, občasné překážení si a přihrávky na paty. V některých fázích zápasu horší práce s prostorem, ale výsledek 9:2 se musí hodnotit pozitivně.

Autor: Pavel Meluzín, šéftrenér SŽ